Mesaj atmak için lütfen giriş yapınız.
Ayşenur Akça
Müsait
Görüşme Başlat
EĞİTMENE SOR!
İLHAM VE YETKİNLİK ATÖLYESİNE KATIL!
Tıkla ve Randevu Al
Yöndere Sor
Linkedin Adresi:
Mersin Üniversitesi
Tıp
Sayısal
10.001-20.000
Yönderini Tanı!
Ayşenur Akça 27 Ağustos 1998 tarihinde Mersin’de doğdum. Annem ve babam çalıştığı için anneannem tarafından büyütüldüm. Yazları yaylaya giderdik dolayısıyla ağaçlarla ve doğayla iç içe bir çocukluk geçirdim diyebilirim. Küçüklüğümde en iyi arkadaşlarım kitaplardı; okuma yazma bilmiyorken bile annem ve babamın bana okuduğu güzel bir kitap arşivim vardı. İlkokul öğretmenim tarafından bana verilen “kitap kurdu” unvanıyla her zaman gurur duymuşumdur. Ailemin ilk çocuğu olmamın artı yönünün olmasının yanı sıra eksi yönleri de bir hayli fazlaydı. 10 yaşına kadar sosyal bir çocukluk geçirdim; bale, tiyatro, satranç gibi kursların yanı sıra ailem tarafından birçok spora da yönlendirildim. Fakat 10 yaşından sonra ülkenin sınav sistemi mutlu çocukluğumun üzerine bir gölge gibi düştü. Ailem için odak nokta benim derslerim oldu ve maalesef benim için de öyle. Ailem için harikulade bir bölüm olan tıp fakültesine yöneldim. Kendimi keşfedemeden, yeteneklerimin farkında varamadan bir anda kendimi Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde buluverdim. Lise hayatım boyunca çok başarılı bir öğrenci olduğum söylenemez. Sanırım ilkokul hayatım boyunca yaşadığım baskılanmanın sonucu olarak lisede 3 yılım derslerden çok uzak geçti. 12. sınıfta gelen "Ben ne yapıyorum?" farkındalığıyla derslerime yöneldim. Hayatımın hiçbir döneminde bu çalışmamıştım. Fakat ne yazık ki boş geçen 3 yılımı 1 yılda telafi edemedim ve mezuna kaldım. Mezun senemde eksiklerimi telafi ettim ve ailemin en büyük hayali benim için de doğru tercih olduğunu düşündüğüm tıp fakültesine adım attım. 3 dönem Mustafa Kemal Üniversitesi'nde öğrenim gördükten sonra 2020-2021 döneminde Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne geçiş yaptım. Şu an mutlu muyum; evet. Çünkü tıp çok kapsamlı bir bölüm; kendime ilgi alanlarım doğrultusunda bir yol çizmeye çalışıyorum. Çocukluğumdan beri en sevdiğim aktivite hayal kurmaktı; şimdilerde de hayallerimi yaratıcılığa dönüştürüp somutlaştırmak için çabalıyorum. Çalıştığım STK’da proje yönetimi, insan hakları, hak temelli savunuculuk konularında kendimi yetiştirme fırsatı yakaladım. Üzerine daha da koyarak ilerlemek, öğrenmek, öğretmek, tecrübelerimi aktarmak istiyorum. Bu yüzden bu platformda sizlerle bir araya geleceğim için oldukça heyecanlıyım. “Olanları olduğu gibi değil, olabileceği gibi düşünün... Sadece hayal etmeyin, onu yaratın." -Robert Collier Sevgilerle,
Eğitmenimizi Tanıyalım!
Eğitmenlik Deneyimleri
Diğer Tecrübe ve Deneyimler
Gönüllü Deneyimler
Türk Tıp Öğrencileri Birliği bünyesinde 3 yıldır aktif olarak çalışmaktayım. Bu kapsamda gerek yerel birliğimde gerekse ulusalda birçok alanda çalışma fırsatım oldu. TurkMSIC'le tıp fakültesine başladığım yıl tanıştım. Yerel birliğimde sırasıyla LPO-A, Bilişim ve Haberleşme Destek Birim Direktörü ve Denetim Kurulu Üyesi olarak görev aldım. Ulusal platformda da birçok küçük çalışma grubunun yanı sıra Proje ve Girişimler Ulusal Yönetici Asistanı olarak görev aldım. Birlik bünyesinde faaliyet gösteren desteklenmiş projelerin koordinasyonu ve birliğe yeni projeler kazandırılması yolunda yapılan çalışmaların yürütülmesi noktasında aktif olarak çalıştım. Şu an Mersin Kadın Meclisleri Koordinasyon Ekibi'nde de aktif bir şekilde yer almaktayım.
Hobiler ve Aktiviteler
Hak temelli savunuculuk üzerine çalışmayı çok seviyorum. Buna çocuk hakları, kadın hakları, lgbti hakları, engelli hakları, hayvan hakları ve beraberindeki birçok şeyi dahil edebilirsiniz. Aktivizm hayatımın ayrılmaz bir bütünü. Keşke hukuk okusaydım dediğim çok oluyor. 🙂 Bir de biraz rahat batıyor bana. 😀 Sürekli kendimi bir topluluğun veya gönüllü bir işin içinde buluveriyorum. Bir şeylerle uğraşmak hoşuma gidiyor. Kendimi bu şekilde verimli hissediyorum; insanların hayatına dokunmak ve küçük de olsa bir farkındalık oluşturmak için çalışmak beni mutlu ediyor. Bunların dışında kitap okumayı, puzzle yapmayı, seyahat etmeyi çok seviyorum.
Yönder’in Zaman Tüneli
Eğitmen’in Zaman Tüneli

Latest Activity

Üzgünüz, her hangi bir etkinlik bulunamadı. Lütfen farklı bir filtre kullanmayı deneyin.

Kurslarım
Üzgünüz, herhangi bir aktif görüşme paketi bulunamadı. Lütfen yönetici ile iletişime geçin.
Ekim 2020
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311