Mesaj atmak için lütfen giriş yapınız.
Müsait Değil
Tunca Deniz Yazıcı
,
,

Yönderimizle görüşme gerçekleştirebilmek için randevu almalısın!

Merak ettiğin şeyler mi var? Yönderimize rahatlıkla sorularını sorabilirsin!

Neden Yönderiniz Olmalıyım?

Daha Öncesinde Neler Yaptım?

Tunca Deniz Yazıcı
Merhaba! Ben Tunca, doğa dostu, seferi, gülümsemeyi seven biri olarak tanımlayabilirim kendimi. Moleküler Biyoloji ve Genetik mezunu, insanlara hem kendilerine hem de doğaya karşı farkındalık kazanmalarını amaçlayan bir eğitmenim. 5 sene boyunca üniversitede çeşitli gönüllü aktivitelerde bulundum. Kendimi bu aktiviteler ve buralarda tanıştığım insanlar sayesinde yeniden keşfettim. Hal böyle olunca insanların kendilerini keşfetmelerini hedefleyerek eğitmen oldum. 3 senedir de aktif olarak eğitimler veriyor, ülkemiz ve Avrupa'yı gezerek eğitimlerimle kendine bir şeyler katmak isteyen gençlere ulaşıyorum. En önemli değerlerimden biri minnet duymak ve bunu dile getirmektir. Şiddet içermeyen iletişim ilkelerini benimsemiş, doğa aşkıyla yanıp tutuşan, kendini yollardan alamayan biri olarak sizlere de bu platformda ulaşacağım için çok sevinçliyim.

Eğitmenimizle görüşme gerçekleştirebilmek için randevu almalısın!

Merak ettiğin şeyler mi var? Eğitmenimize rahatlıkla sorularını sorabilirsin!

Eğitmenlik Deneyimleri

Avrupa Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencileri Topluluğu tarafından 2018'de Saraybosna'da düzenlenen eğitmen eğitimine katılarak eğitmen olma serüvenime ilk adımlarımı attım. Şu ana kadar çeşitli yerel ve uluslararası aktivitelerde hem eğitmenlik hem de organizatörlük rollerinde bulunma fırsatı yakaladım. Öne çıkanlar arasında; Lider Eğitim Kampı/ (7 Gün, Leaders of Tomorrow), Eğitmen Eğitimi (10 Gün, Training for Trainers) ve beraberinde herhangi bir üniversite veya bölüm farketmeksizin bütün öğrencilere hitap eden açık kişisel gelişim ve yetkinlik kapsamlı eğitim oturumları, Soft Skills Academy gibi pek çok eğitim ve etkinlik yer alıyor. İngilizce ve Türkçe olarak vermiş olduğum ve 150 saati aşan eğitim deneyimim ile 1000’den fazla üniversite öğrencisine ulaşmanın gurununu yaşıyorum. Yalnız eğiterek değil eğitilerek de öğrenmeye devam ettiğim bu güzel yolculukta Avrupa Psikoloji Öğrencileri Federasyonu (EFPSA) tarafından düzenlenen Training Advanced Trainers etkinliğine katıldım ve aynı zamanda süreçte pek çok eğitmen buluşmalarına gittim. EESTEC üyelerine çevrimiçi eğitimler veren bir destek birimi takımının kurucu üyelerinden biriyim.Pandemi süreçlerinde düzenlenen panellere sunucu evsahipliği yapan eğitmen olarak da tecrübelerime yenilikler katma şansı yakaladım. Pandemi döneminde yeni bir bakış ve solukla çevrimiçi olarak gerçekleşen ve tüm günü kapsayan webinar serilerinin aynı zamanda çevrimiçi eğitim serilerinin düzenlenmesini ve gerçekleştirilmesini sağladım.Pandemi süreçlerinde düzenlenen panellere sunucu ev sahipliği yapan eğitmen olarak da tecrübelerime yenilikler katma şansı yakaladım.

Diğer Tecrübe ve Deneyimler

EESTEC Uluslarası etkinliklerde organizasyon komitesinde yer alırken, Halkla İlişkiler (PR) Takım Liderliği, Eğitmen Takımı Dış İlişkiler Koordinatörü gibi bir çok takım ile bir çok pozisyonda çalıştım. Doğa Koruma Merkezi'nde 2018'den bu yana Doğa Rehberi olarak çocuk ve yetişkinlere doğa farkındalığı kazandırmayı hedefleyen projelerde yer aldım. ODTÜ Mezunları Derneği bünyesinde çocuklara rol model olmayı hedefleyen ve gelişimleri için emek veren Ankara Gönüllülük Takımı'nda bir süre Abla olarak destek oldum. TEDxMETUAnkara'da Pazarlama Komitesi üyesi olarak çalıştım ve belirli bir süreliğine AIESEC Ankara üyesi olarak da gönüllü çalışmalarımı sürdürdüm. Geçtiğimiz dönem sürecinde de mezun olduğum okulum ODTÜ'de Öğrenci Asistanı olarak çalışmaya devam ettim.
Yönder’in Zaman Tüneli

Latest Activity

Üzgünüz, her hangi bir etkinlik bulunamadı. Lütfen farklı bir filtre kullanmayı deneyin.

Kurslarım
{"post_type":"course","post_ids":"7466, 7034, 6082, 3945","featured_style":"course4","grid_columns":"clear4 col-md-3","taxonomy":"course-cat","term":"yonderle-lise","gutter":"30","grid_number":"8","grid_excerpt_length":"200"}
close-link