Üniversite

Dijital Dünyada İçerik Üretme Atölyesi

Dijital dünyanın her geçen gün hızla büyüyüp öneminin arttığının farkında mısın? Peki sen bu dijital dünyada etkili içerikler oluşturmak için neler yapıyorsun? Dijital dünya da daha hızlı, profesyonel ve zenginleştirilmiş etkili içerikler oluşturmak artık bu Atölyenin ardında ! Dijital Dünyada İçerik Üretme Atölyesine Nasıl Katılabilirim? 1) Kayıt Olma Sürecini tamamla! 2) 29 Kasım 2020 tarihinde saat 18.50 ‘de eğitime kayıt olma sürecinizde oluşturmuş olduğunuz kullanıcı adınız ve şifreniz ile “www.yonderle.com” üzerinden platforma giriş yapmanız gerekmektedir. 3) Giriş yapma sürecinizi tamamladıktan sonra açılan panelde isminize tıklayıp profilinizi görüntülemeniz gerekmektedir. 4) Profilinizi görüntüledikten sonra açılan menüde “İlham Atölyeleri” sekmesini seçmeniz gerekmektedir. 5) Artık ilham atölyesinin gerçekleşeceği ” Dijital Dünyada İçerik Üretme Atölyesini” görüntüleyebilirsiniz. 6) 29 Kasım 2020 tarihinde saat 18.50’de “Görüşmeniz gerçekleştiriliyor” ifadesiyle karşılacaksınız. Bu ifade ile karşılaştığınız zaman ilgili atölyeye tıklayıp “Görüşmeyi Başlat” ve “Görüşmeye Katıl!” butonlarına tıklayarak eğitimin gerçekleşeceği atölyeye katılabilirsiniz. 7) İlham Atölyemiz saat 19.00’da başlayacaktır ancak sağlıklı ve verimli bir eğitim süreci geçirmeniz için eğitimin gerçekleşeceği atölyeye saat “18.50” itibariyle girmenizi tavsiye ederiz. 8) Atölyeye katılımınızı sağladıktan sonra “Sesli Katılımınızı Nasıl Yapmak İstersiniz? sorusuna “Mikrofon “ seçeneğini seçtiğinizden ve ekranın altında yer alan kamera işareti ile “Web Kamerasını Paylaş!” seçeneğini seçtiğinizde lütfen emin olun. 9) İlham Atölyesinin keyfini çıkarabilirsiniz!

Duygusal Zekâ Atölyesi

30 Yıldır İletişim Dünyasının içinde Tutkuyla Var Olan Bir Uzmanın Gözünden İş hayatından özel ilişkilere, yaşamın her alanında duyguları iyi yönetebilmenin önemi büyük. İşte bu noktada da sahneye duygusal zekâ giriyor. Duygusal zekâ becerilerinizi geliştirmekse, kendinizi ve çevrenizdekileri daha iyi tanıyarak her iki tarafın da yararına olacak şekilde, ortak bir paydada buluşabilmekten geçiyor. Her katılımcıya özel Duygusal Zekâ Testi ve Öz Farkındalık Analiz Soruları, örnek hikayeler, vaka analizleri ve eğitim boyunca paylaşılacak ek kaynak önerileri eşliğinde kendi duygularınızı ve çevrenizdekilerin duygularını daha iyi anlayarak yönetebilmenizi sağlıyor, böylece yaşam kalitenizi yükseltmenizde rol oynuyoruz. Duygularımı en doğru şekilde nasıl yönetebilirim? Duygularla akıllı olmak ne demek? Duygusal zekâ becerilerimi nasıl geliştirebilirim? Duygusal Zekâ Atölyesine Nasıl Katılabilirim? 1) Kayıt Olma Sürecini tamamla! 2) 22 Kasım 2020 tarihinde saat 18.50 ‘de eğitime kayıt olma sürecinizde oluşturmuş olduğunuz kullanıcı adınız ve şifreniz ile “www.yonderle.com” üzerinden platforma giriş yapmanız gerekmektedir. 3) Giriş yapma sürecinizi tamamladıktan sonra açılan panelde isminize tıklayıp profilinizi görüntülemeniz gerekmektedir. 4) Profilinizi görüntüledikten sonra açılan menüde “İlham Atölyeleri” sekmesini seçmeniz gerekmektedir. 5) Artık ilham atölyesinin gerçekleşeceği ”Kendimizi Geleceğe Nasıl Hazırlarız” görüntüleyebilirsiniz. 6) 22 Kasım 2020 tarihinde saat 18.50’de “Görüşmeniz gerçekleştiriliyor” ifadesiyle karşılacaksınız. Bu ifade ile karşılaştığınız zaman ilgili atölyeye tıklayıp “Görüşmeyi Başlat” ve “Görüşmeye Katıl!” butonlarına tıklayarak eğitimin gerçekleşeceği atölyeye katılabilirsiniz. 7) İlham Atölyemiz saat 19.00’da başlayacaktır ancak sağlıklı ve verimli bir eğitim süreci geçirmeniz için eğitimin gerçekleşeceği atölyeye saat “18.50” itibariyle girmenizi tavsiye ederiz. 8) Atölyeye katılımınızı sağladıktan sonra “Sesli Katılımınızı Nasıl Yapmak İstersiniz? sorusuna “Mikrofon “ seçeneğini seçtiğinizden ve ekranın altında yer alm kamera işareti ile “Web Kamerasını Paylaş!” seçeneğini seçtiğinizde lütfen emin olun. 9) İlham Atölyesinin keyfini çıkarabilirsiniz!

Etkili Geri Bildirim Atölyesi

Etkili Geri Bildirim Atölyesi: Hem bireysel hem de ekip olarak yaptığımız her işin sonucunda gelişim sağlayabilmek için sürecin değerlendirilmesi çok önemlidir. Bu değerlendirme sürecinde en çok kullanılan araç ise geri bildirimdir. Eğer geri bildirimi etkin bir araç olarak kullanabilirsek hem bireysel hem de ekip olarak gelişimi büyük oranda garanti altına almış oluruz. Bu eğitimde geri bildirimi etkin bir araç olarak kullanmayı deneyimleyip pratiklerini yapacağız. Etkili Geri Bildirim Atölyesi İçeriğinde Neler Var? – Geri Bildirim Nedir?
 – Geri Bildirimin Önemi
 – Etkin Geri Bildirim İçin İpuçları Nelerdir?
 – Geri Bildirim Tipleri 
– Geri Bildirim Yöntemleri Etkili Geri Bildirim Atölyesine Nasıl Katılabilirim? 1) Kayıt Olma Sürecini tamamla! 2) 13 Kasım 2020 tarihinde saat 18.50 ‘de eğitime kayıt olma sürecinizde oluşturmuş olduğunuz kullanıcı adınız ve şifreniz ile “www.yonderle.com” üzerinden platforma giriş yapmanız gerekmektedir. 3) Giriş yapma sürecinizi tamamladıktan sonra açılan panelde isminize tıklayıp profilinizi görüntülemeniz gerekmektedir. 4) Profilinizi görüntüledikten sonra açılan menüde “İlham Atölyeleri” sekmesini seçmeniz gerekmektedir. 5) Artık ilham atölyesinin gerçekleşeceği ”Etkili Geri Bildirim Atölyesi”ni görüntüleyebilirsiniz. 6) 13 Kasım 2020 tarihinde saat 18.50’de “Görüşmeniz gerçekleştiriliyor” ifadesiyle karşılacaksınız. Bu ifade ile karşılaştığınız zaman ilgili atölyeye tıklayıp “Görüşmeyi Başlat” ve “Görüşmeye Katıl!” butonlarına tıklayarak eğitimin gerçekleşeceği atölyeye katılabilirsiniz. 7) İlham ve Yetkinlik Atölyemiz saat 19.00’da başlayacaktır ancak sağlıklı ve verimli bir eğitim süreci geçirmeniz için eğitimin gerçekleşeceği atölyeye saat “18.50” itibariyle girmenizi tavsiye ederiz. 8) Atölyeye katılımınızı sağladıktan sonra “Sesli Katılımınızı Nasıl Yapmak İstersiniz? sorusuna “Mikrofon “ seçeneğini seçtiğinizden ve ekranın altında yer alm kamera işareti ile “Web Kamerasını Paylaş!” seçeneğini seçtiğinizde lütfen emin olun. 9) İlham Atölyesinin keyfini çıkarabilirsiniz!

Kendimizi Geleceğe Nasıl Hazırlarız?

Üniversite ve lise öğrencilerinin geleceğe nasıl hazırlanması gerektiğini, geleceğin nasıl şekilleneceğini anlatıp öğrencilerin kafalarındaki sorulara cevap bulmak için Yönderle İlham Atölye'sinde sizlerle buluşuyoruz! 1) Kayıt Olma Sürecini tamamla! 2) 4 Kasım 2020 tarihinde saat 19.50 ‘de eğitime kayıt olma sürecinizde oluşturmuş olduğunuz kullanıcı adınız ve şifreniz ile “www.yonderle.com” üzerinden platforma giriş yapmanız gerekmektedir. 3) Giriş yapma sürecinizi tamamladıktan sonra açılan panelde isminize tıklayıp profilinizi görüntülemeniz gerekmektedir. 4) Profilinizi görüntüledikten sonra açılan menüde “İlham Atölyeleri” sekmesini seçmeniz gerekmektedir. 5) Artık ilham atölyesinin gerçekleşeceği ”Kendimizi Geleceğe Nasıl Hazırlarız” görüntüleyebilirsiniz. 6) 4 Kasım 2020 tarihinde saat 19.50’de “Görüşmeniz gerçekleştiriliyor” ifadesiyle karşılacaksınız. Bu ifade ile karşılaştığınız zaman ilgili atölyeye tıklayıp “Görüşmeyi Başlat” ve “Görüşmeye Katıl!” butonlarına tıklayarak eğitimin gerçekleşeceği atölyeye katılabilirsiniz. 7) İlham Atölyemiz saat 20.00’da başlayacaktır ancak sağlıklı ve verimli bir eğitim süreci geçirmeniz için eğitimin gerçekleşeceği atölyeye saat “19.50” itibariyle girmenizi tavsiye ederiz. 8) Atölyeye katılımınızı sağladıktan sonra “Sesli Katılımınızı Nasıl Yapmak İstersiniz? sorusuna “Mikrofon “ seçeneğini seçtiğinizden ve ekranın altında yer alm kamera işareti ile “Web Kamerasını Paylaş!” seçeneğini seçtiğinizde lütfen emin olun. 9) İlham Atölyesinin keyfini çıkarabilirsiniz!

Duygusal Zeka ve İkna Atölyesi

Birçok kez nasıl bir duygu durumu içerisinde bulunduğunuzu bilemediğimiz anlar yaşıyoruz peki duygularımızın nasıl farkına varabiliriz ve duygularımızı nasıl yönetebiliriz? Duygularımızı kontrol ederek onları aleyhimize çevirmemiz mümkün müdür? Duygularımızı yöneterek nasıl başarılı ve etkili olabiliriz? Empati Nedir? Bir başkasının duygularını, içerisinde bulunduğu durumu anlamak mümkün müdür? Etkili dinleme nedir? Ne kadar iyi bir dinleyicisin? Hepimiz antrenörlerin devre arasında yaptığı çok kısa konuşmalar sonrasında maçın kaderinin değiştiğine tanık olmuştur. Peki karşımızdaki kişiyi nasıl motive edebiliriz? Tatlı dil gerçekten yılanı bile deliğinden çıkarabilir mi? İkna etmek öğrenilebilir mi? İnsanları nasıl harekete geçirebiliriz? Bir insanı nasıl ikna edebiliriz? İknanın 8 prensibi nedir? Bilinçaltının iknaya etkisi nedir? Temsil sistemleri nedir? Beden dilimizi ikna etmek için nasıl kullanabiliriz? İkna etme konusunda yenilmez olmak istiyorsanız, bir kişiyi önce ikna etmelisiniz: KENDİNİZİ Taner Özdeş Satışın 10 Altın Kuralı Kitabının Yazarı 2)Satın Alma Sürecini tamamla! 3) 25.10.2020 tarihinde saat 14.50 ‘de eğitime kayıt olma sürecinizde oluşturmuş olduğunuz kullanıcı adınız ve şifreniz ile “yonderle.com” üzerinden platforma giriş yapmanız gerekmektedir. 4) Giriş yapma sürecinizi tamamladıktan sonra açılan panelde isminize tıklayıp profilinizi görüntülemeniz gerekmektedir. 5)Profilinizi görüntüledikten sonra açılan menüde “İlham Atölyeleri”sekmesini seçmeniz gerekmektedir. 6) Artık eğitiminizin gerçekleşeceği Duygusal Zeka ve İkna Atölyesine katılabilirsiniz. 7) 25 Ekim 2020 tarihinde saat 14.50’de “Görüşmeniz gerçekleştiriliyor” ifadesiyle karşılacaksınız. Bu ifade ile karşılaştığınız zaman ilgili atölyeye tıklayıp “Görüşmeyi Başlat” ve “Görüşmeye Katıl!” butonlarına tıklayarak eğitimin gerçekleşeceği atölyeye katılabilirsiniz. 8) Eğitiminiz sat 15.00’da başlayacaktır ancak sağlıklı ve verimli bir eğitim süreci geçirmeniz için eğitimin gerçekleşeceği atölyeye saat “14.50” itibariyle girmenizi tavsiye ederiz. 9)Atölyeye katılımınızı sağladıktan sonra “Sesli Katılımınızı Nasıl Yapmak İstersiniz? sorusuna “Mikrofon “ seçeneğini seçtiğinizden ve ekranın altında yer alm kamera işareti ile “Web Kamerasını Paylaş!” seçeneği seçtiğinizde lütfen emin olun. 10) Atölyenin ve yetkinliğin keyfimi çıkarabilirsiniz! 11) Eğitim sürecinizi tamamladıktan sonra imzalanmış ve Linkedin profilinize otomatik olarak ekleyeceğiniz eğitim sertifikanız e-mail adresinize iletilecektir. 12)Yaşadığınız herhangi bir sorunda bizlere hızlı bir şekilde 0850 532 69 60 (Whatsapp Destek) üzerinden ulaşabilirsiniz. 13)İlham ve tecrübe dolu bir eğitim gerçekleştirmenizi dileriz. “İlham ve Yetkinlik Dolu Eğitimlerimizi” kaçırmamak için bizleri takip etmeyi unutmayın! İnstagram: @yonderleofficial Platform: www.yonderle.com Sevgilerle,

”Verimlilik 2.0, Dikkat Yönetimi Atölyesi”

Uzun zamandır en çok vakit geçirdiğimiz dört duvar aslında sakin ve rahatlatıcı ancak ben neden yine de kendi dikkatimi yan apartmandaki seslerde buluyorum mu diyorsunuz? Aklımda tilkiler, önümde canlı dersler ah bu dönem ne olacak diye endişeleniyor musunuz? Uyaranın çok, yapacaklarımızın daha çok olduğu bu günlerden geçerken o yan apartmandaki dikkati masasının önüne çekmek isteyenler için buluşacağız bu atölyede! İnteraktif bir şekilde gerçekleşecektireceğimiz uygulamalara sıkça yer vereceğimiz bu atölyede dikkatinizi dağıtanın ne olduğunu bulmaya, onu nasıl en aza indirgeyebileceğimize ve bu çağın en sevimli görünen canavarı olan ötelemelere odaklanacağımız iki günlük harika bir serüven seni bekliyor. Atölye sonunda, katılımcılar eldeki göreve odaklanmış kalma sürelerini normalden en az % 15 fazlasına kadar artırabilir. Atölyenin sonunda katılımcılar, iç ve dış çevreye ilişkin farkındalıklarını artırmak için en az bir araca sahiptir. 1)’’Verimlilik 2.0, Dikkat Yönetimi Atölyesini’’ Seç! 2)Satın Alma Sürecini Tamamla! 3)Atölye öncesinde e-mail adresine iletilen ödevleri tamamla ! 4)''17 Ekim 2020'' ve ''18 Ekim 2020'' tarihinde saat 10.50'de platforma kayıt olma sürecinizde oluşturmuş olduğunuz kullanıcı adınız ve şifreniz ile ''yonderle.com'' üzerinden platforma giriş yapmanız gerekmektedir. 5)Giriş yapma sürecinizi tamamladıktan sonra açılan panelde isminize tıklayıp, profilinizi görüntülemeniz gerekmektedir. 6)Profilinizi görüntüledikten sonra açılan menüden ‘’İlham Atölyeleri’’ sekmesini seçmeniz gerekmektedir. 7)Artık eğitiminizin gerçekleşeceği ‘’Verimlilik 2.0, Dikkat Yönetimi Atölyesini’’ görüntüleyebilirsiniz. 8)''17 Ekim 2020'' ve ''18 Ekim 2020'' tarihlerinde saat 10.50'de ‘’Görüşmeniz Gerçekleştiriliyor!” ifadesiyle karşılaşacaksınız. Bu ifade ile karşılaştığınız zaman ilgili atölyeye tıklayıp “Görüşmeyi Başlat!” ve “Görüşmeye Katıl!” butonlarına tıklayarak eğitimin gerçekleşeceği atölyeye katılabilirsiniz. 9)Eğitiminiz saat 11.00'da başlayacaktır ancak sağlıklı ve verimli bir eğitim süreci geçirmeniz için eğitimin gerçekleşeceği atölyeye saat 10.50’den sonra giriş yapabileceksiniz, ilgili atölyeye ''10.50'' itibariyle girmenizi tavsiye ederiz. 10)Atölyeye katılımınızı sağladıktan sonra ”Sesli Katılımınızı Nasıl Yapmak İstersiniz” sorusuna ”Mikrofon” seçeneğini seçtiğinizden ve ekranın altında yer alan kamera işareti ile ”Web Kamerasını Paylaş” seçeneğini seçtiğinizden lütfen emin olun. 11)Atölyenin ve yetkinliğin keyfini çıkarabilirsiniz! 12)Eğitim sürecinizi tamamladıktan sonra Eğitmeniniz tarafından imzalanmış ve Linkedln profilinize otomatik olarak ekleyebileceğiniz Eğitim Sertifikanız e-mail adresinize iletilektir. Yaşadığınız herhangi bir sorunda bizlere hızlı bir şekilde 0850 532 69 60 (Whatsapp Destek) üzerinden ulaşabilirsiniz İlham ve tecrübe dolu bir eğitim gerçekleştirmenizi dileriz.‘’İlham ve Yetkinlik Dolu Eğitimlerimizi’’ kaçırmamak için bizleri takip etmeyi unutmayın! İnstagram:@yonderleofficial Platform:www.yonderle.com Sevgilerle,

Geleceğe Bakış İçin Bireysel İpuçları

Eğitim 4 alt başlıkta ilerleyecektir. Bu 4 alt başlık: 1) İletişim ve İşbirliği 2) Problem Çözme 3) Yaratıcılık 4) Eleştirel Düşünme

Kimmiş Bu Yönder?

Kimmiş Bu Yönder?